Standardy ochrony małoletnich

Jak chronimy Twoje prawa i dbamy o Twoje bezpieczeństwo

 

Opracowaliśmy zbiór zasad, dzięki którym „Baltic Clinic” sp. z o.o. jest bezpiecznym
i przyjaznym miejscem, w którym możesz zaufać naszemu personelowi. Oto najważniejsze z nich: 

1.     Do pracy z dziećmi w naszej placówce dopuszczony jest wyłącznie personel, który przeszedł staranny proces rekrutacji. Dzięki temu możesz zaufać naszym pracownikom. Starannie wybraliśmy nasz zespół, żeby mieć pewność, że dzieciom przebywającym w naszej placówce nie stanie się żadna krzywda.

2.     Dbamy o to, żeby wszystkie dzieci przebywające w naszej placówce czuły się bezpiecznie. Wykonując swoje obowiązki nasz personel dba nie tylko o wysoką jakoś usług, ale również o to, by wszystkie dzieci przebywające w naszej placówce czuły się bezpiecznie.

3.     Nasi pracownicy zostali przeszkoleni, aby zauważać sygnały, które mogą wskazywać na to, że ktoś cię krzywdzi, i wiedzą, jak w odpowiedni sposób zareagować.

4.     Każda zachowanie, które może wyrządzić Ci krzywdę jest niedozwolone. W każdym przypadku, kiedy czujesz, że ktoś wyrządza Ci krzywdę, możesz zgłosić to naszym pracownikom. Nasz personel jest tutaj po to, aby ci pomóc.

5.     Jeżeli czujesz, że ktokolwiek dopuszcza się wobec Ciebie przemocy fizycznej lub psychicznej, możesz to zgłosić naszym pracownikom. Jeżeli ktokolwiek bije Cię, obraża, poniża lub w jakikolwiek inny sposób wyrządza Ci krzywdę zwróć się do lekarza/pielęgniarki lub pracownika recepcji.

Możesz również zadzwonić pod numer telefonu 731234518. 

6.     Informacje, jakie nam przekażesz, zachowany w tajemnicy. Wykorzystamy je tylko, aby Ci pomóc. Jeżeli będzie to konieczne – zawiadomimy odpowiednie instytucje, które zajmują się pomocą krzywdzonym dzieciom.

7.     Szanujemy Twoją autonomię i prawo do wyrażania swoich opinii, szczególnie w sprawach dotyczących Twojego zdrowia.

8.     Nie będziemy robić Ci zdjęć, lub nagrywać Twojego wizerunku, jeżeli Ty oraz Twoi rodzice lub opiekunowie nie wyrazicie na to zgody.

9.     W naszej placówce niedozwolone jest korzystanie z internetu w celu dostępu do treści szkodliwych (w szczególności takich jak przemoc, nagość, mowa nienawiści, fake news, patostreamy itp.).

10. Twoi rodzice lub opiekunowie zostali poinformowani o tym, w jaki sposób chronimy Twoje prawa. Zarówno rodzice, jak i opiekunowie są zobowiązani przestrzegać ustalonych przez nas zasad ochrony Twoich praw.